Co dělat během zatmění slunce nebo měsíceŠrí Ánandí Má a Bapudží svým žákům doporučují, aby se během slunečního nebo lunárního zatmění sešli a společně praktikovali. Jestliže to není možné, měli by žáci po dobu zatmění praktikovat sami. Duchovní praxe je v této době velmi prospěšná a ochraňuje nás před negativním vlivem zatmění. Navíc, jakákoliv duchovní praxe je během zatmění dovedena k dokonalosti mnohem rychleji a snadněji než v jiné době.

Ma a Babudží žádají, abyste využili této přiležitosti. V určitém směru jsou zatmění negativní, z pohledu dosažení dokonalosti našich praxí jsou však velmi pozitivní.

Ma a Bapudží dále doporučují následovat tyto pokyny:

  • Po dobu zatmění neřiďte auto a nechoďte ven.
  • Sejděte se ve skupině a po dobu zatmění recitujte Ráma Rakša stótru. Nemáte-li tuto možnost, recitujte stótru individuálně. Jestliže jí neznáte, opakujte Guru mantru předanou během šaktipáty.
  • Zkuste zůstat vzhůru a praktikovat po celou dobu zatmění. Skupinová praxe vám pomůže vytrvat. Zjistěte si, jestli se ve vašem okolí organizuje nějaké společné setkání, popř. sami setkání naplánujte.
  • Než zatmění začne, snězte nebo vyhoďte všechno připravené jídlo. Pokud je to možné, kupte čerstvé potraviny až po zatmění (netýká se zmražených a konzervovaných jídel).
  • Pokud je to možné, nic během zatmění nejezte. Ideálně by člověk neměl nic jíst ani pít.

Po zatmění se osprchujte a umyjte vlasy.

 

 

You must be logged in to post a comment.

© Copyright Centrum dhjánjógy - Designed by Pexeto