Jarní duchovní obnovaBřezen a duben nám přinášejí mnoho duchovních dní obnovy a oslav. Nejdříve jsme slavili Holi, velký den indických oslav a také den, kdy Gurudží dosáhl seberealizace. Následující slova jsou z dopisu, který Ma poslala k tomuto speciálnímu dni:

Je tu opět Holi. Je to čas stát se svatým a celistvým. Holi je den, událost v dějinách, která připomíná duchovnímu hledači, aby spálil své ego. Také učí, že jakákoliv duchovní energie a síly, které člověk získá, musí být vždy použity k pozitivním účelům, pro dobro všech. Jestli jsou zneužity, vede to k lidskému pádu.

Obvykle v březnu je také Čajtrá Navrátrí. To jsou dny vysoké duchovní energie, a je to dokonalý čas pro osobní ústraní neboli anuštánu. Nemůžete-li do ústraní odejít, zkuste praktikovat v těchto dnech minimálně džapu dvaceti jedna mál Guru mantry. Více informací o anuštáně najdete v článcích Anuštána: Mocná příležitost pro duchovní pokrok a Pokyny pro anuštánu.

Poslední den Navátrí slavíme narozeniny Pána Rámy, Ram Navámí.

A nakonec v dubnu máme příležitost oslavit narozeniny Pána Hanumána. Jelikož se jedná o celodenní oslavu, nezapomeňte si přinést trochu jídla, abychom měli v průběhu oslav možnost se posilnit.

Na následujících řádcích Má promlouvá o vztahu mezi Gurudžím a Hanumándžím:

Jako inkarnace Šivy má Hanumán v linii a jejích energiích jedno z nejdůležitějších postavení. Když Gurudží pečlivě pročítal a studoval posvátná písma Rámájany, byl hluboce zasažen Hanumánovou oddaností. Hanumándží se stal pro Gurudžího vzorem, jak být oddaný a sloužit a pomáhat Bohu a lidstvu.

Když byl Gurudží pozvaný, aby se staral o ášramu v Bandhwádu, byl tam Hanumánův chrám. Prvních dvacet až třicet let svého pobytu v ášramě, dělal u Hanumánových chodidel a také v jeskyni pod chrámem velice intenzivní praxi a měl mnoho hlubokých a silných zážitků s Hanumándžím.

 

 

You must be logged in to post a comment.

© Copyright Centrum dhjánjógy - Designed by Pexeto