Odžas – energetický nápojOdžas je sanskrtské slovo, které v překladu znamená sílu či energii. Podle ajurvédy se jedná o základní tělesnou energii, o ‚životní fluidum‘. Ti, kteří ajurvédu praktikují, říkají, že odžas je mízou životní energie každého člověka. Když jí máme dostatek, naše imunita je silná, a když jí máme málo, jsme slabí, unavení a často nemocní.

Následující nápoj energii odžas v těle posiluje.

Celý článek

Jednoduché a uspokojivé recepty pro půstV období Navrátrí je dobré naplánovat si jídlo na anuštánu. Jezení lehkých a lehce stravitelných potravin kdykoliv během intenzivní praxe pomáhá udržovat v rovnováze jemnou energii. V tomto smyslu uvádíme několik receptů na postní jídla, která jsou doporučena Má jako podpora úspěšné anuštány. Vhodné je připravit buďto tři postní jídla denně nebo každý den sníst jedno normální jídlo a dvě postní. Vyberte si, co pro vás bude fungovat. Recepty na tato jídla se nazývají “postní”, nicméně jsou jednoduchá, uspokojivá a velmi chutná!

Celý článek

Uklidňující jídlo, které je ve skutečnosti zdravé: KhičríKhičrí, jednoduché jídlo připravené z červeného dálu a rýže, je známé v ájurvédských kruzích svou stravitelností a čistícími vlastnostmi. Ale člověk ho nemusí jíst jenom proto, že je pro něj zdravé – je to zároveň skvělé uklidňující jídlo. A jednoduché na přípravu.

Existuje plno různých receptů na přípravu khičrí, stejně zrovna jako třeba na přípravu špaget. Všechna khičrí mají ale jedno společné – jejich hlavní ingredience jsou luštěnina a obilovina. Tady je základní recept, s kterým je možno začít.

Celý článek
© Copyright Centrum dhjánjógy - Designed by Pexeto