Humanitární prácePožehnání, kterého se nám dostane, poskytneme-li finanční dar, leží mimo chápání naší mysli.

Dobročinnost je součástí duchovní praxe. Je naší povinností a dharmou podporovat potřeby jiných. Můžeme darovat potravu a oblečení, či poskytnout lékařské služby a přístřeší. Plněním této povinnosti nepomáháme pouze tomu, kdo dostává naše dary, pomáháme i sami sobě. Nejprospěšnější ze všech je dobročinnost, která podporuje duchovní rozvoj jiné duše.

Dhyanyoga Centers podporuje humanitární projekty v Dhjánidamu, ášramu Šrí Ánandí Má v Nikoře.

Lékařské služby

Každý týden máme v Dhjánidamu otevřenou bezplatnou lékařskou ambulanci. Dále v Dhjánidamu organizujeme víkendové lékařské kempy, které obyvatelům přilehlých vesnic poskytují potřebnou léčbu, léky a úlevu od bolesti či utrpení.

Podpora vzdělávání

Pokračujeme v naplňování Dhjánjógidžího závazku, že každé dítě má šanci získat vzdělání. Poskytujeme místním dětem základní potřeby, jako jsou psací potřeby či dobrá obuv, která je na jejich cestě do školy chrání před ostny a horkými silnicemi. Vytvořili jsme stipendijní fond pro studenty, kteří jsou akademicky nadaní, nemají ale možnost pokračovat ve středoškolském studiu.

Potrava pro poutníky

V Dhjánidamu spolupracujeme se sousedními ášramy, abychom poskytli jídlo hladovým poutníkům, kteří obcházejí 1300 kilometrů dlouhou řeku Narmadu. Duchovní pouť je intenzivní zkušenost, která významným způsobem čistí minulou karmu. Poskytnutí potravy těm, kdo tímto odříkáním prochází, je mimořádně mocná charitativní činnost. Když je hladovějícímu poutníkovi nabídnuto jídlo, dárce získá boží požehnání. Sní-li poutník kousek jídla připraveného s vaší láskyplnou zbožností, podělíte se s ním o prospěch z jeho cesty kolem této posvátné řeky.

Péče o krávy v ášramu

Krávy představují podle jógické tradice mateřský aspekt přírody, který je nejdůležitější v cyklu stvoření. Kráva pase trávu a vytváří mléko. Z jejího mléka vyrábíme ghí, očištěné máslo, kterým během naší duchovní praxe svítíme v máslových lampách. Potravinový cyklus se uzavírá, když kráva produkuje hnojivo pro pastvu. V ášramu se staráme o krávy pro jejich mléko i jedinečnou pozitivní energii.

Dobročinnost jménem svých předků

Nabídneme-li jménem našich zesnulých předků potravu a oblečení potřebným, pomůžeme tím svým předkům v jejich duchovním rozvoji, a můžeme významnou měrou omezit karmické pouto, které nám zabraňuje v růstu. Každý rok, poslední den indického měsíce Bhadrapádu, vykonáváme ve prospěch svých předků ceremonii Šradh. Můžete poskytnout finanční dar s požadavkem, abychom učinili obětinu jménem vašich předků.

Máme radost, že vám můžeme nabídnout možnost zúčastnit se některého z charitativních projektů Šrí Dhjánjógího a Šrí Ánandí Má. Rozhodnete-li se, klikněte na následující odkaz, který vás přesměruje na dárcovskou stránku Dhyanyoga Centers v USA. Velmi vám děkujeme za vaši štědrost.

Dárcovská stránka DYC

© Copyright Centrum dhjánjógy - Designed by Pexeto